• Wpisów: 35
  • Średnio co: 65 dni
  • Ostatni wpis: 4 lata temu, 21:33
  • Licznik odwiedzin: 6 095 / 2347 dni
 
cheroki
 
Fundacja ARS po raz kolejny zaprasza Poznaniaków do wspólnego puszczania lampionów. Okazją do tego jest oczywiście przypadająca z czwartku na piątek Noc Kupały. Tegoroczna impreza ma bogaty program, a organizatorzy zapowiadają próbę bicia Rekordu Guinessa w ilości wypuszczonych lampionów.


Zeszłoroczna edycja imprezy spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem Poznaniaków, nad Poznań poszybowało wówczas blisko 11000 lampionów. W tym roku impreza nabiera jeszcze większego rozmachu, organizatorzy chcieliby pobić Rekord Guinessa w ilości wypuszczonych lampionów, a także przygotowali towarzysząca imprezę plenerową z ciekawym programem.


Noc Kupały 2012 rozpocznie się już o godzinie 17 od puszczania tradycyjnych wianków, przygotowany zostanie też Poznański Wianek Nocy Kupały, który zostanie wypuszczony w trakcie specjalnego pokazu tanecznego. Na scenie pojawi się Zespół Tańca Ludowego AWF Poznań, a następnie odbędzie się happening bębniarski „Wybijanie Rytmu Nocy Kupały”. W happeningu mogą wziąć wszyscy uczestnicy imprezy, którzy przyniosą bęben, djambę lub inny instrument.

Następnie wystartuje „Poznańska Scena Muzyczna”, w trakcie której zaprezentują się młode poznańskie zespoły. Zagrają FLOU, Prosto z Chile, Zakręt, reGeneration oraz jako gwiazda wieczoru Poznańska Orkiestra Rozrywkowa & Kasia K8 Rościńska.

Koncerty powinny zakończyć się około godziny 23 i wówczas w niebo poszybują lampiony. Organizatorzy chcieliby pobić Rekord Guinessa, który w chwili obecnej należy do Indonezji. Aby tego dokonać na niebie powinno pojawić się ponad 50000 lampionów. Lampiony będzie można kupić na miejscu za 5 złotych, cały dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na sfinansowanie Nocy Kupały oraz działalność statutową Fundacji ARS.

Tradycyjnie Noc Kupały odbędzie się w okolicy Mostu Rocha, od strony ulicy Ewangelickiej. Początek imprezy 21 VI o godzinie 17, a zakończenie po godzinie 23.


Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego